6-20

 Поняття електронної таблиці. Табличні процесори, їхнє призначення

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

 

Вправа 1. Путівки.

Завдання. Для обліку кількості путівок, проданих туристичною фірмою, введи за зразком текстові та числові дані до таблиці Путівки. Деякі числові дані слід копіювати з відповідних аркушів таблиці.

1.    Відкрий файл Путівки.xlsx

2.    Перейди на аркуш Путівки. Для цього клацни мишею на вкладці з відповідною назвою аркуша. У клітинку A4 введи текст Україна та натисни клавішу зі стрілкою вниз. У клітинки А5 та А6 введи той самий текст, для цього скористайтесь можливістю автоматичної підстановки – після введення літери У буде запропоновано підставити слово Україна. При цьому досить натиснути клавішу Enter або клавішу зі стрілкою вниз. Аналогічно в клітинки А7 та А8 введи Єгипет, у клітинки А9 та А10 – слово Туреччина



3.    До клітинки СЗ введи слово квітень, далі – травень і червень.

4.    У діапазон клітинок С4:С10 введи послідовно числа: 12, 10, 3, 128, 135, 57, 62.


5.    Перейди на аркуш Травень. Виділи діапазон клітинок С4:С10 та скопіюй у буфер обміну за допомогою кнопки Копіювати  з групи інструментів вкладки Основне. Перейди на аркуш Путівки.

Виділи клітинку D4. Натисни кнопку Вставити . Аналогічно скопіюй дані з діапазону клітинок С4:С10 аркуша Червень на аркуш Путівки, починаючи з клітинки Е4.

6.    Збережи результати роботи у файлі з тим самим іменем у папці Таблиці твоєї структури папок за допомогою вказівки Зберегти як з меню вкладки Файл.

 

Вправа 2. Продаж путівок.

Завдання. Внеси до таблиці про продаж туристичних путівок, що зберігається у файлі Путівки, зміни про продаж путівок у квітні місяці: до Хургади – на 125, до Анталії – на 67, до Херсона – на 23.

 

1.    Відкрий файл Путівки.

2.    Виділи клітинку С7, де міститься значення 128, та клацни лівою кнопкою миші в рядку формул


 таким чином, щоб курсор введення був розташований після останньої цифри. Натисніть клавішу BackSpace, введи число 5 та натисни кнопку Ввід . Вміст клітинки С7 зміниться на 125.

3.    Двічі клацни лівою кнопкою миші на клітинці С9, що містить значення 57. За допомогою миші або клавіш зі стрілками встанови курсор введення перед першою цифрою числа. Натисни клавішу Delete, введи число 6 та натисни клавішу Enter. Вміст клітинки С9 зміниться на 67.


4.    Виділи клітинку С5, де міститься значення 10, та введи нове значення 23.

5.    Клацни правою кнопкою миші на заголовку стовпця А та вибери вказівку Додати клітинки. Усі дані таблиці будуть переміщені на один стовпець праворуч, у стовпці А буде розміщено новий порожній стовпець.

6.    У клітинку АЗ введи текст №.

7.    У клітинку А4 введи 1, в А52. Виділи діапазон А4:А5. Наведи вказівник миші на правий нижній куток виділеного діапазону. Зверни увагу – він набуде вигляду «тоненького чорного хрестика» – це засіб автозаповнення. Якщо протягнути мишею донизу, то клітинки починаючи з А5 будуть послідовно заповнюватись числами 3, 4 і т.д. За допомогою засобу автозаповнення введи нумерацію назв країн, як показано на малюнку.


8.    Збережи внесені зміни у файлі з тим самим іменем.

 

Закрийте всі відкриті вікна.

Повідомте вчителя про завершення роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар