9-12п

 

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

 

Вправа 1. Додавання нового текстового поля до публікації.

Завдання. Додайте до бюлетеня Математичні ілюзії.pub новий текстовий напис і налаштуйте зв'язування написів і перетікання тексту.

 

1.    Відкрийте публікацію Математичні ілюзії.pub з папки:

D:\Навчання\9 клас\Урок 35\

та перегляньте вміст цього бюлетеня.

2.    Оберіть першу сторінку публікації та налаштуйте зручний для роботи масштаб відображення.

3.    Виділіть перше текстове поле статті із заголовком Моє знайомство з творчістю Вазарелі. Зверніть увагу на значок Текст в області переповнення в текстовому полі внизу праворуч.



4.    На вкладці Вставлення оберіть інструмент Накреслити текстове поле. Накресліть у межах незаповненої області під заголовком Моє знайомство з творчістю Вазарелі нове текстове поле.

5.    Виділіть тест першого текстового поля статті та натисніть кнопку


 на панелі інструментів Зв'язувати текстові поля. Оберіть щойно додане текстове поле. Текст статті, що не вмістився до першого текстового поля, відобразиться у другому.



6.    За потреби змініть параметри форматування тексту так, щоб весь текст статті розмістився у двох текстових полях.

7.    Збережіть результати роботи у файлі з тим самим іменем у папці:

E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 35\

 

Вправа 2. Створення інформаційного бюлетеня.

Завдання. Створіть інформаційний бюлетень Блогосфера.pub із двох сторінок і двох основних статей: Типоблогія та Секрет цікавості блогів.

     1.    Завантажте програму Microsoft Publisher одним з відомих вам способів.

2.    Серед наявних шаблонів оберіть категорію Бюлетені та шаблон Тиснення.



3.    Щоб отримати бюлетень із двох сторінок, видаліть третю та четверту сторінки. Для цього на панелі Сторінки послідовно в контекстному меню четвертої, а потім третьої сторінки оберіть вказівку Видалити. Підтвердите видалення четвертої сторінки, для видалення третьої у вікні Видалення сторінок оберіть Лише сторінку справа.

4.    Визначте, яку колірну схему було застосовано до обраного шаблону. Для цього відкрийте вкладку Оформлення сторінки. Проаналізуйте, як вибір іншої колірної схеми впливає на вигляд бюлетеня. Оберіть на вкладці Оформлення сторінки в області Схеми колірну схему, яка вам більше до вподоби.

5.    Проаналізуйте, як вибір іншої шрифтової схеми впливає на оформлення бюлетеня. На вкладці Оформлення сторінки в області Схеми оберіть інструмент Шрифт і застосуйте іншу шрифтову схему до публікації на свій вибір.

6.    Збережіть внесені зміни в файлі Блогосфера.pub у папці:

E:\9-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 35\

7.    Ознайомтеся зі змістом статей ТипоБлогія за адресою http://blogosphere.com.ua/2008/02/07/typoblohija/ та Секрет цікавості болів http://blogosphere.com.ua/2011/09/13/interesting-blogs-secrets/. У разі відсутності доступу до Інтернету потрібні матеріали можна знайти у файлі Блогосфера.doc у папці:

D:\Навчання\9 клас\Урок 35\

8.    Проаналізуйте, як можна структурувати матеріали відповідно до шаблону бюлетеня, які підзаголовки можна виділити в кожній статті, та як розподілити текст у контейнерах на сторінках.

9.    Введіть такі заголовки публікації та статей: заголовок бюлетеня – Блогосфера, заголовок першої статті – Типоблогія, заголовок внутрішньої статті – Секрет цікавості блогів. Для цього клацніть усередині відповідного текстового поля та введіть потрібний текст, змінивши вміст автозаповнювача.

10. Замініть текст автозаповнювача статті Типоблогія відповідним текстом. Для цього скопіюйте текст статті з веб-сторінки до буфера обміну, клацніть на автозаповнювачі та вставте текст із буфера обміну. Пересвідчіться, що при копіюванні тексту з відповідної статті він не поміщається в повному обсязі в текстових контейнерах статті Типоблогія. У цьому разі можна здійснити зв'язування текстових полів та організувати перетікання тексту в інші текстові поля або відредагувати текстовий матеріал: виділити в тексті головне, спростити речення, виділити підзаголовок і записати його в області Заголовок другої статті та розмістити частину статті в нижній частині сторінки або на наступній сторінці тощо.

11. Аналогічно розмістіть статтю Секрет цікавості блогів.

12. Перегляньте публікацію та збережіть внесені зміни.

Немає коментарів:

Дописати коментар