9-58

Створення та ведення бази даних

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки.

Вправа 1. База даних Підприємство.

Завдання. Виконайте завдання з використанням бази даних Підприємство, що зберігається в папці:

D:\Навчання\9 клас\Урок 60\

 

1.     Перегляньте дані, що зберігаються в таблиці Кадри. Наведіть приклади завдань, які можна вирішувати за допомогою даних цієї бази.

2.     За допомогою Майстра створіть запит на вибірку, що містить поля Прізвище, Посада, Оклад, Категорія, Наявність пільг. Виконайте запит і переконайтесь у коректності його реалізації. Збережіть запит з назвою Працівники.

3.     Створіть копію запиту Працівники з назвою Оплата.

4.     У режимі конструктора змініть структуру запиту Працівники таким чином, щоб вибиралися записи лише про працівників, які працюють на посаді Робітник і не мають пільг. Значення поля Наявність пільг не відображайте на екрані, прізвища працівників упорядкуйте за алфавітом. Відкрийте запит у режимі таблиці та проаналізуйте отриманий результат.

5.      У режимі конструктора уточніть умови запиту Оплата: слід вибирати лише записи, значення поля Оклад у яких перевищує 5000 грн. Відкрийте запит у режимі таблиці та проаналізуйте отриманий результат.

6.      У режимі конструктора уточніть умови запиту Працівники: слід вибирати записи про працівників, які народились у липні. Збережіть внесені зміни.

7.      У режимі конструктора створіть запит Категорія працівників, за яким відбираються записи за такою параметричною умовою: [Введіть номер розряду]. Виконайте запит і проаналізуйте отриманий результат. Збережіть внесені зміни та закрийте файл.

 

Вправа 2. База даних Урожай.

Завдання. Виконайте завдання з використанням бази даних Урожай

 

1.     Перегляньте запит Дані про збір урожаю в режимі конструктора, що передбачає створення такого запиту.

2.      Відкрийте запит у режимі таблиці та проаналізуйте отриманий результат.

3.      У режимі конструктора створіть запит на вибірку Урожайність, що містить поля Назва культури з таблиці Довідник культур і Валовий збір та Площа з таблиці Збір урожаю.

4.      У запиті Урожайність створіть нове поле Урожайність_нова, значення якого будуть визначені шляхом обчислень як частка значень полів Валовий збір і Площа.

5.      Виконайте запит і проаналізуйте отриманий результат. Збережіть внесені зміни.

6.      Надішліть текстовий документ з іменем Запит_Урожай_Прізвище вкладенням до електронного листа на навчальну скриньку вчителя або вчительки.

 

Вправа 3. Мініпроєкт «Адмініструємо бази даних».

Завдання. Попрацюйте в мініпроєкті «Адмініструємо бази даних». Оберіть базу даних, яку використовували в класі на власний вибір. Підготуйте список можливих запитів користувачів до обраної бази даних. Реалізуйте їх у середовищі СКБД та передбачте можливість отримання результуючих документі для створених запитів. Продемонстуйте результат у класі.

 

 

Закрийте всі відкриті вікна.

Повідомте вчителя про завершення роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар